Home  
Zaans Nieuws  
Informatie  
Colofon  
Plattegrond  

Zaans Nieuws



Originele aquarellen Verkade album 'Lente'


geplaatst op: 27-5-2009

In de schatkamer van het Verkade Paviljoen zijn de originele aquarellen van het Verkade Album Lente te zien. Het album uit 1905 was de eerste in een reeks.

Schrijver, onderwijzer en natuurliefhebber Jac. P. Thijsse schreef in de albums over de Nederlandse natuur. De originele aquarellen zijn van de kunstenaars Wenckebach, Jan van Oort en Jan Voerman jr.

In 1903 begon Verkade met het uitgeven van plaatjesalbums. Dit waren boeken voor het verzamelen van de losse plaatjes die bij verpakkingen zaten. Na drie albums zonder tekst, de 'sprookjesalbums', werden er albums uitgegeven waarbij de plaatjes als illustraties een doorlopend verhaal dienden. In totaal gaf Verkade 35 albums uit.

De tentoonstelling van het album 'Lente' is te zien in het Verkade Paviljoen van het Zaans Museum. Het Zaans Museum & Verkade Paviljoen is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur.




Colofon | Disclaimer | Copyright 2004-2009 - Zaansewijken.nl




















Gemeente Zaanstad